Trading Room

Sdílím to, co mě samotnému funguje v praxi alternativního systematického fondu

Účastí ve skupině konkrétně získáte:

 • Přístup do swingového dashboardu, ve kterém denně generuji vstupní a výstupní signály desítky mých swingových strategií. Všechny plánované obchody jsou publikovány několik hodin předtím, než otevřou trhy. Od vámi vybraných strategií si aktuální signály můžete nechat posílat na e-mail.
 • Přístup k aplikaci portfolio analyzer, ve kterém si můžete sami vytvářet systematická portfolia a ta pak následovat.
 • Přístupy k mým plánovaným intradenním obchodům včetně skriptu, kterým je automatizovaně zadávám do trhů (jde o obchody, které publikuji na finwin.cz).
 • Přístup k reportům, ve kterých občas zpracovávám komplexnější know-how do ucelené podoby. Podrobněji se zaměřuji především na extrémní důležitost portfolio strategií – tedy způsobu, jak kombinuji jednotlivé systémy do celku.
 • Přístup do uzavřené diskuze skupiny, kde mj. analyzuji vytváření portfolií z publikovaných strategií, vyhodnocuji jejich risk profil atd.
 • Přístup k mým poznámkám, ve kterých se průběžně věnuji komentování výkonnosti strategií, změnám, které implementuji do svých portfolií atd.
 • Přístup k postupně rozvíjenému Workshopu profitabilního obchodování od A do Z věnujícímu se základům - výběru brokera, zadávání příkazů, ovládání platformy Interactive Brokers.
 • A samozřejmě možnost pokládat mi libovolné otázky spojené s praxí obchodování systematických strategií.

Vše, co v Trading Roomu sdílím, vychází z praxe. Sám mám „ve hře vlastní kůži“, neboť na diskutovaných principech mám postavené obchodování většího účtu systematického alternativního fondu. Diskutované strategie přitom nepředstavují žádné „black boxy“, jejichž sledování vám nic nepřinese. Naopak. Všechny mé systémy jsou založeny na velmi jednoduchých myšlenkách a implementacích. V rámci Trading Roomu sice nesdílím kódy svých strategií a jejich úplně přesná nastavení, nicméně otevřeně diskutuji principy, na kterých jsou strategie založené (a s jejich znalostí a trochou úsilí můžete po získání praxe mnoho principů replikovat).

Sílu celého svého přístupu ale nevnímám v jednotlivých strategiích. Vnímám ji v celku, kdy strategie skládám do portfolií, přidávám k nim zajišťující strategie (hedging), nastavuji váhy, řeším a analyzuji různé situace tak, jak se v trzích a praxi živého obchodování vyskytují. 

V rámci Trading Roomu budete mít k dispozici portfolio analyzer, ve kterém si budete sami moci vytvářet vlastní systematická portfolia složená ze sledovaných strategií a sledovat mj. dopad kombinace různých systémů na risk a výnosy.

- zaměřeno na praxi portfolio obchodování

Kdo Trading Room vede?

Trading Room vedu osobně. Jmenuji se Petr Podhajský a každodennímu tradingu se věnuji více než 25 let. Za svoji dlouholetou praxi jsem si osvojil mnoho obchodních stylů, abych zjistil, že potřebuji obchodovat především časově efektivně – tedy tak, abych nebyl vázán touto činností celý den u počítače. 

Dnes obchoduji automatizovaná portfolia systematických strategií, s jejichž využitím řídím i svůj alternativní fond. Se sdíleným know-how tak sám riskuji 

v trzích každý den vysoké částky, a můžete se tak spolehnout, že to, co sdílím 

v Trading Roomu, má moji absolutní profesní prioritu.

Trading Room vám může poskytnout potřebné nástroje, motivaci a informace.

Trading Room je skupina obchodníků zaměřená na získání praxe s portfolio obchodováním. Nepotřebujete žádné specifické know-how, nakupovat obchodní systémy, data, software. Vše potřebné je ve skupině k dispozici. Můžete se plně zaměřit na to, jak jednotlivé typy systémů fungují, co vyhovuje vaší hlavě a jaký risk profil vytvářená portfolia mají. A až budete konkrétně vědět, co vás v tradingu oslovuje, můžete si vytvořit podobné systémy a osamostatnit se. 

Ze střednědobého pohledu přináší Trading Room ohromnou úsporu času a financí. Navíc si můžete skupinu představit jako virtuální kancelář, kde vedle vás sedí pokročilejší kolega s více než 25letou praxí provozující systematický alternativní fond a ochotný vysvětlovat všechny principy, které používá. I proto jsou ve skupině nakonec zapojeni i pokročilí obchodníci s vlastními strategiemi.

Pomohu vám získat důvěru v to, že trading funguje a že je potřeba se především naučit překonávat ztráty a pracovat systematicky (psychologie). Naučíte se pracovat s riskem a diverzifikovat jej mezi různé strategie (money management). Osvojíte si různé obchodní přístupy na různých timeframe s tím, že průběžně budeme diskutovat společně další přístupy, o které své portfolio rozšiřuji (metodologie).

To je know-how, které získáte málokde. Je to stejné, jako bychom kolektivně obchodovali na každodenní bázi a průběžně jsme spolu komunikovali o všem, co se v trzích děje a společně se posouvali dopředu

A pochopitelně čím více se budete ptát, tím více informací a know-how získáte.

Zapojením se do Trading Roomu dostanete možnost formovat svůj trading z pohledu portfolií. Nestresovat se výsledkem jednoho obchodu či jednoho systému. Rovnou cvičit mysl na to, že cesta k úspěchu vede skrz práci na portfoliu jako celku. Tak, jak to dělají profesionální obchodníci.

Náhled z uzavřeného diskuzního fóra, kde průběžně analyzuji portfolia skládaná ze sdílených strategií.

Dashboard swingových strategií umožňuje sledovat strategie bez dalšího know-how, softwaru a dat. Na screenshotu je long mean reversion strategie obchodující kanadské akcie.

K systémům je možné získat i otevřené kódy

V rámci Trading Roomu nesdílím kódy používaných strategií, ani do detailů nediskutuji jejich pravidla. Samozřejmě ale sdílím popis základní logiky včetně popisů výstupů. Pokud se ale s některými používanými přístupy ztotožníte, můžete je s určitou praxí replikovat z popsaných principů, nebo dokonce u řady z nich na Finančníkovi získat přístup i k samotným otevřeným kódům strategií (například hlavní swingové mean reversion strategie sdílíme zde, kódy k intradenní mean reversion strategii zde atd.). Některé sdílené strategie jsou nicméně proprietární a kódy k nim poskytovány nejsou. 

O čem Trading Room není?

Trading Room není určen k poskytování signálů k následování a zhodnocování peněz bez většího úsilí. Všechny informace jsou publikovány pro vzdělávací účely a jejich smyslem je skutečně pomoci vám překonat základy nezbytné k tomu, abyste se v tradingu osamostatnili. Přestože osobně obchoduji své systémy živě (a v Trading Roomu sdílím u řady systémů i svá plnění z Interactive Brokers proto, abychom je mohli analyzovat), signály v rámci Trading Roomu jsou určeny k následování na paper účtu.

Trading Room také není zaměřen na technickou podporu. Ve skupině není poskytována podpora, jak skriptovat to či ono, nebo jak nastavit například workflow pro automatizované obchodování. Toto vše je předmětem skupiny technické podpory TechLab, kde vede podporu Bogdan Waclawik.

Trading Room je maximálně transparentní. Ve skupině sdílím, co sám v principu dělám na svých živých účtech. Horní screenhot zobrazuje mé pozice na jednom z účtů u Interactive Brokers v rámci strategie MicroBreakout. Na spodním účtu jsou pozice stejné strategie reportované v dashboardu (liší se position sizing, kdy sám obchoduji větší pozice, než jaké jsou zobrazovány v dashboardu).

Konkrétní sdílené strategie a styly 

Ve skupině jsou v současné době diskutovány mechanické systémy obchodující akcie. Konkrétně jde o long/short swingové mean reversion systémy MR3000 obchodující americké a také kanadské akcie (pro prvotní sledování systémů na kanadských akciích tak nepotřebujete vlastní data). Dále jde o systematické strategie MondayBuyer a SMO NDX dlouhodobě držící dlouhé pozice v hlavních amerických indexech S&P 500 a Nasdaq. Ve skupině sdílím svůj trendfollowing systém MicroBreakout a long/short intradenní mean reversion systém Finwin. O systémech se podrobněji můžete dočíst ve starších článcích na Finančníkovi (například zde). Prakticky každý měsíc je ale skupina posouvána dál. Pracujeme s portfolii v rámci kontextu aktuálního vývoje trhů, občas přidám do dashboardu nové systémy, diskutuji úpravu vah systémů atd. V Trading Roomu sdílím to, co sám v principu dělám v rámci svého živého obchodování v systematickém alternativním fondu. Pokud zapojuji novou taktiku, sdílím ji v Trading Roomu, pokud zvažuji úpravu vah systémů, sdílím myšlenky v Trading Roomu.

V Trading Roomu je nicméně k dispozici více systémů a jejich variant, než sám obchoduji. Je to proto, že každému vyhovuje v jeho portfolio mixu něco trochu jiného. S malým účtem lze obchodovat agresivněji atd. I tyto nuance jsou v rámci Trading Roomu diskutovány.

Pro koho je Trading Room určen?

Trading Room nabízí ohromnou hodnotu jak pro začínající obchodníky, tak pro ty, kteří již spravují systematickými strategiemi větší účty.

Pro začínající obchodníky nabízí Trading Room cestu, jak dělat od počátku trading profesionálně a s vyššími šancemi na úspěch. Je zřejmé, že mnoha věcem nebudete rozumět, ale o to více se můžete ptát. Musíte se připravit na to, že na první pohled je obchodování představované v Trading Roomu nudné. Nepřináší zásadní zisky na každodenní bázi. Ale o tom přesně funkční obchodování je. Naším cílem je mířit na přiměřené zhodnocení (nejvýše nižší desítky procent ročně podle zvoleného risku) při co nejmenším vynaloženém úsilí (v konečném důsledku je možné celý proces zautomatizovat tak, jak to mám sám nastavené). Jistě, na začátku vaší cesty tradera se vám může zdát atraktivnější hodiny sledovat tikání grafů na monitorech, ale je na vašem vlastním uvážení, kolik můžete podobným způsobem vydělat a kolik let je podobný styl práce udržitelný. V Trading Roomu budete získávat návyky, jak pracovat efektivně a práce na implementaci vybraných strategií vás mohou motivovat k přemýšlení nad překonáváním technických výzev (jak co nejvíce zapojit počítač, aby na tradera zbylo co nejméně práce). Do Trading Roomu byste se měli zapojit s výhledem účasti alespoň na rok. Pokud hledáte rychlé tipy, jak v trzích vydělat peníze, pak Trading Room není pro vás.

Pokročilým obchodníkům s většími účty nabízí Trading Room určitý způsob partnerství. Možná máte z Finančníka k dispozici již většinu strategií sdílených v Trading Roomu v otevřeném kódu a obchodujete si je sami ve vlastním automatizovaném workflow. Pokud pracujete jen s trochu většími účty, jistě dokážete docenit i drobné tipy, které pomáhají průběžně třeba snižovat risk nebo trochu zvýšit výkonnost. A to je to, co můžete v Trading Roomu získat. Můžete se inspirovat například v oblasti nových trhů, které postupně do svého portfolio mixu přidávám, výkonností mých nuancí strategií, drobných tipů v oblasti portfolio strategií atd. A také vzájemnou komunikací v uzavřeném fóru, kde můžeme společně řešit otázky, které vás napadají. A to za cenu, která je patrně naprosto neporovnatelná s občasnou ztrátou, kterou může vyvolat i jen jedna drobná horší exekuce některého z vašich obchodů na vašem účtu. 

Cena členství

Členství ve skupině lze platit měsíčně nebo ročně.

Při měsíční platbě činí platba za první měsíc 6 000 Kč + DPH, každý následný měsíc pak 2 200 Kč + DPH.

Při roční platbě je cena výrazně zvýhodněná a činí 25 200 Kč + DPH.

Objednávka

Zvolte příslušnou variantu předplatného. V novém okně se otevře nákupní košík pro dokončení registrace:

Trading Room provozuje Centrum finančního vzdělávání, s.r.o. Všechny informace poskytované v rámci Trading Room jsou určeny výhradně ke studijním účelům. V případě dotazů nás kontaktujte na e-mailu info@financnik.cz

Zásady ochrany osobních údajů  -  Cookies na serveru Financnik.cz  -  Všeobecné smluvní podmínky užívání on-line kurzů

StylTrhTime frameLong/ShortDélka držení
FinwinLMean ReversionUS akcieIntradenníLongHodiny
FinwinSMean ReversionUS akcieIntradenníShortHodiny
MondayBuyerMean ReversionUS akcieDenníLongTýdny
MicroBreakoutBreakoutUS akcieDenníLongTýdny
MR3000LMean ReversionUS akcieDenníLong2 dny
MR3000SMean ReversionUS akcieDenníShort2 dny
MRS2Mean ReversionUS akcieDenníShortDny
SMO NDXMomentumUS akcieDenníLongMěsíc
SMR CA LongMean ReversionKanadské akcieDenníLongDny
SMR USA LongMean ReversionUS akcieDenníLongDny
SMR USA ShortMean ReversionUS akcieDenníLongDny
SMR R3000 LongMean ReversionUS akcieDenníLongDny
SMR R3000 ShortMean ReversionUS akcieDenníShortDny
TDMR1 LongMean ReversionKanadské akcieDenníLongDny

V Trading Room dashboardu jsou sdílené následující strategie:

Ukázka portfolia složeného z několika swingových systematických strategií (výstup z portfolio analyzeru):

Graf zobrazuje výkonnost portfolia složeného z několika swingových systematických strategií (jejichž vstupní a výstupní signály jsou ve skupině sdíleny před začátkem každé obchodní seance).

Portfolio analyzer nabízí k dispozici řadu dalších grafů a analýz umožňujících sledovat výkonnost a risk profil portfolií. Mj. sledujeme ale i využití kapitálu portfolia tak, aby byl naplněn základní princip profitabilního obchodování - skrz efektivní sdílení kapitálu mezi strategie snižujeme risk a zvyšujeme výkonnost.

Graf využití kapitálu výše uvedeného portfolia ukazuje, že bychom obchodovali zcela bez páky a kapitál by byl průměrně využit jen lehce nad polovinu. To je dobrá zpráva. Postupně je možné do portfolia zapojovat další strategie (například intradenní) a zvyšovat jeho výkonnost bez nutnosti navyšovat kapitál.

V Trading Roomu se nezaměřujeme jen na teorii, ale především na praxi. Každý týden sdílím a analyzuji, jaké taktiky používám proto, abych ze systematických modelů dostal maximum. Ukazujeme si, jaké rozdíly mohou vytvářet různé typy exekucí strategií, jaký dopad může mít měnové zajištění, diverzifikace přes další přístupy, obchodování s vyloučením fundamentálních zpráv atd. Dopad rozhodnutí ukazuji mj. na výkonnosti svého živého účtu. A na jeho výkonnostní křivce je vidět, že i v roce 2023 šlo systematicky obchodovat stabilně (což je můj primární cíl):

 • Nejste zatím konzistentně profitabilní tradeři a hledáte, jaké obchodní styly vám sednou a vydělají peníze?
 • Tušíte, že stabilní trading přichází s portfolio diverzifikací, ale nemáte dostatek systémů a zkušeností, abyste jej vytvořili?
 • Zajímají vás mechanické strategie, kterým lze věnovat minimum času a postupně jejich fungování automatizovat?
 • Zapojili byste se rádi do menší skupiny traderů aktivně vedené obchodníkem s 25+ lety zkušeností, který průběžně dopředu publikuje signály svých systémů (využívaných mj. v alternativním fondu), připravuje komentáře z jejich obchodování, analyzuje portfolia pro různě velké účty a osobně odpovídá na všechny pokládané dotazy?

Dotazy? Pište na kurzy@financnik.cz

Předplatné Trading Room - 12 měsíců (cena 25 200 Kč + DPH).

Předplatné Trading Room - 1 měsíc (cena 6 000 Kč + DPH první měsíc, další 2 200 Kč + DPH).