TechLab

Sdílíme postupy, které sami využíváme v každodenní praxi. 

Účastí ve skupině získáte:

 • Systematické vzdělávání v podobě minikurzů. V TechLabu průběžně pořádáme on-line minikurzy, jejichž cílem je rozvíjet a procvičovat technické znalosti zejména v oblasti Pythonu a Amibrokeru. Typický minikurz běží dva měsíce, kdy vás systematicky provedeme probíranou problematikou. Každý týden vydáváme novou lekci s domácími úkoly, ke které se pak týden diskutuje. Účast na minikurzu je v rámci TechLabu bezplatná.
 • Inspiraci prostřednictvím technických videotutoriálů. V nich zpracováváme témata, která řešíme ve vlastní praxi automatizovaného obchodování. Poskytujeme tak inspiraci a současně nabízíme řešení „jak na to“. V archivu nyní naleznete přibližně 150 videotutoriálů a průběžně přidáváme další. Přihlášením do TechLabu získáte okamžitý přístup ke všem již publikovaným tutoriálům (přehled zpracovaných návodů naleznete zde).
 • Odpovědi na technické otázky. Tým TechLabu aktivně odpovídá a snaží se vyřešit všechny pokládané dotazy týkající se pokrývaných programů. Pokud si nebudete vědět rady, jak se posunout dál, nebo narazíte na nějaký problém s podporovaným programem, máte se kde  zeptat.
 • Přehled, co řeší ostatní. Jestli s automatizací začínáte, můžete se inspirovat postupy, se kterými pracují ostatní členové skupiny. Kromě diskuze můžete využívat i různé vychytávky a skripty, které v diskuzi postupně vznikají (diskuze má dnes přes 6 000 příspěvků).
 • Kompletní python skript pozičního autotraderu. Skript používáme pro swingové obchodování akcií prostřednictvím Interactive Brokers. Poskytujeme ho v otevřené podobě (obdržíte celý kód) a z velké části jej využíváme i jako výukovou pomůcku. V TechLabu publikujeme průběžné aktualizace autotraderu a mimo jiné jsou diskutovány i jeho různé úpravy a rozšíření.  Pozn.: Autotrader je pouze součástí předplatného „TechLab automatizace“. Podrobnější informace o autotraderu najdete níže.
 • Podporu k jakýmkoliv kódům z kurzů Finančníka. Ať již jde o Python skripty nebo skripty pro systematické obchodování v Amibrokeru. V TechLabu máte záruku kontaktu s autory skriptů a zaručenou kontinuitu jejich fungování.

Pro zapojení do TechLabu je potřeba jen odhodlání pronikat do práce s technickými nástroji. Nemusíte s nimi mít žádnou praxi, a přesto můžete své portfolio za pár měsíců provozovat v poloautomatizovaném, nebo dokonce plně automatizovaném režimu.

Podívejte se, proč jsou se skupinou spokojeni již stovky traderů ...

Pak je tu právě pro vás skupina TechLab.  Skupina zaměřená na automatizaci a technickou podporu v obchodování fungující pro Vás od roku 2019.

TechLab cílí na technické zvládnutí vydělávání peněz na burze prostřednictvím automatizace 

a s tou spojenou psychologickou pohodou a časovou nenáročností.

Vše se točí okolo práce s programem Amibroker, obchodní platformou Interactive Brokers, jejím API (rozhraním pro automatizované zadávání obchodních příkazů) a skriptovacím jazykem Python. 

Ovládnutím těchto nástrojů získáte neomezené možnosti v automatizovaném obchodování i velmi diverzifikovaných portfolií.

Jedním z hlavních témat TechLabu je mimo jiné podrobná analýza portfolií systémů v bezplatných nástrojích (používáme skriptovací jazyk Python, kterému se v TechLabu věnujeme i z pohledu naprostých začátečníků). Naučíte se tak například sledovat Vaši výkonnost z pohledu portfolia jako celku:

TechLab je v českém prostředí zcela unikátní skupina, která jde do hloubky a pomáhá účastníkům lépe a efektivněji poznat specifická zákoutí algoritmického a systematického obchodního přístupu s využitím nástrojů, které může každý přizpůsobit svým vlastním potřebám. S využitím Pythonu a navázaných nástrojů lze budovat své portfolio automatizovaných či semi-automatizovaných obchodních strategií velmi efektivně a právě TechLab nabízí efektivní cestu k jejich zvládnutí a efektivnímu uchopení.

Martin Kysela

Šetří čas, což je (nejen) v tradingu doslovak nezaplacení. Někateré věci bych sám řešil neúměrně dlouho, některé bych nevyřešil vůbec a u některých by mě samotného ani nenapadlo, že je vyřešit lze. Obecně bez supportu komunity kolem Finančníka by pro mě asi nebylo reálné, časově zvládat obchodování, svou práci a rodinu. Nemám čas, prohrabávat se tunami balastu na webu a hledat to podstatné. 

Dřív jsem tím ztratil tolik času a tím i peněz!! Člověk má v podstatě IT support v oblasti (nejen) algo tradingu s hodně širokým záběrem. O ceně se nemá smysl bavit, podstatná je jiná otázka - seženete vůbec podobnou službu někde jinde?

Sydney22

Další reference naleznete na této stránce, kde zkušenosti účastníků publikujeme bez jakýchkoliv úprav.

Typy předplatného

TechLab lze objednat:

 • ve dvou různých obsahových formátech:

Čtvrtletní předplatné – po první periodě předplatné klesá.

Roční předplatné – obsahuje 10% slevu a je výrazně méně náročné na sledování konce předplatného období. Po první periodě předplatné klesá.

Předplatné lze kdykoliv vypovědět (automatizovaně skrz nabídku v menu nebo e-mailem) a je ukončeno po uplynutí aktuálního předplacené období. V žádném případě nelze žádat o vrácení nevyčerpané části předplatného.

TechLab podpora – obsahuje vše výše popsané, bez samotného skriptu autotraderu. Tato forma předplatného je vhodná pro obchodníky s vlastním autotraderem, nebo pro ty, kteří automatizaci zatím neplánují.

TechLab automatizace – obsahuje vše výše popsané včetně skriptu autotraderu. Skript autotraderu poskytujeme spolu s nahrávkou workshopu Základy automatizace obchodování, jehož cílem je popsat konkrétní otevřené řešení, ze kterého můžete vyjít ve své vlastní praxi plně automatizovaného obchodování. V průběhu workshopu se tak seznámíte se všemi používanými nástroji, vysvětlíme si využívané principy a získáte hotové skripty, které sami pro automatizované obchodování používáme. Podrobnější informace o autotraderu najdete níže.

 • ve dvou různých časových formátech:

Srovnání variant předplatného:

Podrobněji o autotraderu

Ceník předplatného

Ceny pro stávající účastníky zůstanou po dobu účasti v TechLabu navždy na dané úrovni, i když se předplatné pro nové účastníky může průběžně zvyšovat. Členství v TechLabu nelze přerušovat. Pokud členství ukončíte, je třeba jej opět zahájit uhrazením prvním periody předplatného podle aktuálně platného ceníku.

Všechny ceny jsou uvedeny bez 21% DPH.

 • Chtěli byste obchodovat systematicky a bez časové náročnosti, ale limitují vás výzvy spojené s technickým know-how? 
 • Líbilo by se vám posouvat se vpřed v technických oblastech tradingu průběžně a plánovitě? 
 • Nebo hledáte především skupinu obchodníků s podobným zaměřením na automatické obchodování systematických portfolií?

- zaměřeno na automatizaci a technickou podporu v obchodování

TechLab podporaTechLab automatizace
Přístup k aktuálně probíhajícím minikurzůmANOANO
Přístup k novým videotutoriálůmANOANO
Přístup k archivu videotutoriálůANOANO
Technická podpora v diskuziANOANO
Přístup do uzavřeného diskuzního fóraANOANO
Python Autotrader s nahrávkou workshopu automatizace--ANO
Oficiální aktualizace Autotraderu--ANO
Přístup k archivu nahrávek dříve publikovaných minikurzů--Pouze roční předplatné

Tým TechLabu

Technickou podporu poskytuje především Bogdan Waclawik vystupující ve fóru pod nickem 4fx. Ten je pokročilým traderem a IT specialistou s 25letou praxí, poskytl v uzavřených diskuzích Finančníka již mnoho praktických skriptů a rad ostatním obchodníkům. Je také hlavním autorem python skriptů Autotraderu, se kterým na Finančníkovi řada traderů obchoduje swingové strategie zcela automatizovaně.

Na obsahových videích se podílí jak Bogdan, tak Petr Podhajský – fulltime trader a provozovatel financnik.cz, který se trhům na každodenní bázi věnuje více než 20 let a dnes provozuje fond využívající čistě systematické a automatizované strategie.

Předplatné TechLab PODPORA
První 3 měsíce3 000 Kč
Prvních 12 měsíců SLEVA 10 %6 750 Kč
Předplatné TechLab AUTOMATIZACE
První 3 měsíce9 000 Kč
Prvních 12 měsíců SLEVA 10 % + záznamy minikurzů12 150 Kč

Po uplynutí první předplacené periody se předplatné u obou typů snižuje na stejnou částku:

Další předplacené období
Každé další 3 měsíce1 500 Kč
Každý další rok5 400 Kč

Důležité otázky a odpovědi týkající se TechLabu

Objednávka

Zvolte příslušnou variantu předplatného. V novém okně se otevře nákupní košík pro dokončení registrace:

Dotazy? Pište na kurzy@financnik.cz

Upozornění: Všechny informace poskytované na Financnik.cz jsou určeny výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční či obchodní doporučení. Provozovatel serveru ani jednotliví autoři nejsou registrovanými brokery či investičním poradcem ani makléřem. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na burze. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů. Server Financnik.cz vydává a všechny služby provozuje Centrum finančního vzdělávání, s.r.o.

cena 12 150 Kč + DPH

cena 9 000 Kč + DPH

cena 6 750 Kč + DPH

cena 3 000 Kč + DPH

Odporúčam všetkým, ktorí s automatizáciou pri tradingu začínajú. Výrazne pomáha hlavne s rozbehom automatizácie tradingu a ušetrí hodiny googlenia. Veľmi pozitívne hodnotím ochotu a ústretovosť členov a moderátorov pomôcť s riešením problémov.

Peter